Archiv - akce školy > 2017/18 - Gebauerova


Dopravní soutěž
(20. červen 2018) 

V úterý 29. května se 14 dětí 3. - 5. tříd zúčastnilo školní dopravní soutěže. Děti nejprve prověřily v testu své znalosti dopravních předpisů a poté jsme se přesunuli do parku, kde proběhla praktická část soutěže - závod na koloběžkách. Každý z výherců obdržel diplom a malý dárek. Všem gratulujeme!


LeRů

Návštěvy Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic
(6. červen 2018) 

Poslední květnový den a následující Den dětí byly ve znamení dvou návštěv Světa techniky v Dolních Vítkovicích, kterých se účastnili vybraní žáci 2. stupně.
Ta čtvrteční, věnovaná sportovním aktivitám hendikepovaných jedinců, kteří jsou nedílnou součástí naší společnosti, měla dětem přiblížit v mnohém zajímavý, ale i odlišný život jedinců, kterým sice zdraví z různých důvodů příliš nepřálo, zato mají natolik silnou vůli žít, že jsou schopni inspirovat i ostatní. Celou akci pořádala organizace Černí koně, kteří se již od roku 2008 zaměřují na sociální rehabilitaci tělesně postižených se snahou rozšiřovat možnosti pro volnočasové aktivity. Pro žáky bylo připraveno zajímavé dopoledne před budovou Světa techniky, kde získali povědomí o úskalích života s hendikepem formou osvěty, edukací, workshopy, besedami i nevídanými sportovními výkony, např. shlédli vystoupení tanečnice pole-dance, kterou nelimitoval ani fakt, že přišla díky rakovině o jednu končetinu, anebo příjezd hendikepovaných cyklistů, tzv. handbikerů, kteří se do Ostravy vydali až z hlavního města. Mohli si také vyzkoušet, jak vypadá každodenní život nevidomého, protetika, či jak obtížná může být jízda na kolečkovém křesle mezi kužely, případně chůze s berlemi. Zpáteční cestu jsme poté absolvovali pěšky a povídali si o dopoledních zážitcích.
O den později, v rámci Dne dětí, vedly naše kroky na stejné místo. Ačkoli jsme měli objednány dva výukové moduly, vlivem dopravního kolapsu se nám nepodařil včasný příchod a my museli dát za vděk „pouze“ jednotlivým expozicím Světa techniky a Divadlu vědy, které zajímavou a vtipnou formou přiblížilo svět chemie a fyziky kolem nás. Celý výlet se dětem nakonec tak líbil, že někteří neuhlídali hodinky a málem zmeškali odchod.


AlPa

Tematický den Léto a Den dětí
(6. červen 2018) 

Léto už je za dveřmi, je čas si o něm něco říct. V prvouce jsme si vyjmenovali letní měsíce, povídali jsme si o letním počasí, o květinách, které rostou na louce. Nejdůležitější jsou v létě prázdniny. Děti se pochlubily, co budou o prázdninách dělat, zavzpomínali jsme, jaké hry a sportovní činnosti nás baví. Potom jsme si vytvořili letní louku vyškrabáváním kytiček z barevných vrstev voskovek. Další den měly všechny děti svátek, proto jsme vyrazili do Komenského sadů na dětské hřiště, kde se děti dostatečně vyřádily.
I žáci ze III. A Den dětí prožili v Komenského sadech. Byla zde přichystána stanoviště, na kterých plnili různé sportovní úkoly, např. skok do dálky, běh na 60 metrů, skákání přes švihadla apod. Po splnění těchto disciplín dostal každý žák malý dárek. Následně jsme se společně bavili o různých tématech jako dětství, o dětech v jiných zemích, kamarádství apod. Nezapomněli jsme ani na léto, kdy jsme si vyprávěli, proč se na něj těšíme, co asi zažijeme a na co si máme dávat pozor. Den jsme zakončili hrami a zábavou dle výběru žáků.

RaZe, JiOn

Poklady Landeku
(4. červen 2018) 

V úterý 29. května se III. A zúčastnila akce „Poklady Landeku“, která se konala v prostorách Hornického muzea Landek parku. U vstupu nám bylo sděleno, že po správném splnění všech úkolů nalezneme poklad. Procházeli jsme stezkou se šesti stanovišti. Na každém z nich se nacházela známá pohádková postava, která dětem zadávala jednotlivé úkoly. Jelikož jsme všechny úkoly splnili, v cíli nás opravdu čekal poklad, na který se děti moc těšily. Po absolvování stezky jsme se občerstvili v bufetu, prošli si areál a část cyklistické stezky, pohladili si zvířátka v malé zoo a trochu zasportovali na lanovce. Dětem se tato akce moc líbila, a podle jejich slov, se zde chtějí brzy vrátit.


JiOn

Můj domácí mazlíček
(25. květen 2018) 

Školní výtvarná soutěž na téma Můj domácí mazlíček se konala v úterý 22. května 2018 v prostorách výtvarné třídy. Tentokrát se zúčastnilo celkem 20 dětí z prvního i druhého stupně. Již tradičně se soutěžilo ve třech kategoriích, výsledné práce všech dětí jsou k vidění v prostorách školy. Každý výherce obdržel diplom a malý výtvarný dárek.
Letošními výherci jsou:

I. KATEGORIE (1. - 3. ročník)
1. místo Tereza Lešková
2. místo Katrina Tišerová
3. místo Stefanie Gajdová

II. KATEGORIE (4. - 5. ročník)
1. místo Michaela Kovářová
2. místo Tereza Ištoková
3. místo Jenifer Gajdová

III. KATEGORIE (6. - 9. ročník)
1. místo Naomi Horvathová
2. místo Filip Tancoš
3. místo Kevin Čonka


JiOn

Rodina v centru Ostravy
(18. květen 2018) 

V pátek 18. května, u příležitosti Mezinárodního dne rodiny, vyrazila VII. B, ale i mladší spolužáci z prvního stupně, na zajímavou kulturně-sportovní akci do Komenského sadů nedaleko naší školy, kde se konala akce Rodinného a komunitního centra Chaloupka s názvem „Rodina v centru Ostravy“. Setkání se neslo především v duchu různých sportovních aktivit, kdy si mohly děti vyzkoušet sporty a sportovní aktivity, které lze v Ostravě provozovat v různých zájmových kroužcích. Děti si tak mohly vyzkoušet sportovní odvětví jako volejbal, box, jízdu na koloběžkách, florbal, překážkový běh, basketbal aj. Za své snažení pak byly odměněny drobnými upomínkovými předměty a dostaly také sladkou odměnu. A že toho bylo k vidění jen tak málo? Omyl! Zpestřením bylo hudební vystoupení studentské kapely, skákací hrad, kulinářské recepty s ochutnávkou, anebo stále populárnější závodní tanec u tyče, pole-dance. Akce pak pokračovala i v odpoledních hodinách, kdy proběhl hlavní program, na který už děti vyrazily i se svými rodiči a sourozenci.
Rodina v centru Ostravy

AlPa

Ocenění ke Dni učitelů
(30. březen 2018) 

Patnáct pedagogických osobností z Ostravy převzalo u příležitosti Dne učitelů ocenění z rukou náměstka primátora pro školství Vladimíra Cigánka, předsedy městské komise pro vzdělávání, vědu a výzkum Jana Veřmiřovského a dalších pracovníků školského odboru magistrátu. Jednou z nich byla i naše paní ředitelka Radka Hanusová. Zprávu o slavnostním setkání, které se uskutečnilo 27. března 2018 v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice, a pár fotografií můžete najít ZDE.


RoKr

I. A – Tematický den Jaro a Velikonoce
(22. březen 2018) 

Jaro právě začíná, proto jsme věnovali tento den všemu, co k jaru patří. Vyjmenovali jsme si jarní měsíce, první jarní květiny a ptáčky, kteří se vracejí z teplých krajin. Povídali jsme si o jarním počasí i o tom, co se děje na jaře v přírodě. Potom jsme jeli do Don Bosca na besedu, kde se děti dozvěděly o ukřižování a znovuvzkříšení Ježíše a vyrobily si veselé jarní sluníčko. S jarním vyráběním jsme pokračovali i ve škole, kde jsme si ozdobili chodbu barevnými kytičkami.
Jaro v I. A

RaZe

Pasování na čtenáře I. A
(18. březen 2018) 

Březen je měsíc knihy, proto knihovna v Ostravě-Přívozu uspořádala týden prvňáčků. Žáci prvního ročníku, kteří donesli vyplněnou přihlášku, získali členství na rok zdarma a byli slavnostně pasováni na čtenáře knihovny.
V knihovně

RaZe

Karneval
(18. březen 2018) 

V masopustní čas, čas maškarních plesů, se také na naší škole uskutečnil karneval pro 1. třídy. Dne 1. 3. si žáci oblékli karnevalové kostýmy. Princezny, víly, tanečnice, čarodějové i spidermani si zatančili, zasoutěžili a společně zažili veselé dopoledne.
Karneval

HaPi

Putování rumunským Banátem, vol. 2
(18. březen 2018) 

Vzpomenete si ještě, když k nám před dvěma lety, poprvé v nové roli, zavítal náš bývalý kolega a žaky oblíbený kantor Mgr. Vladimír Kovář s besedou a diskusním panelem o rumunském Banátu? Že ne? To ale vůbec nevadí…
Šestý únorový den jsme totiž naše setkání opět zopakovali. Myslíme si, že tento druh výuky je pro naše žáky z druhého stupně zajímavý a v mnohém odlišný. Mohou se totiž dozvědět i jiné informace, nežli by jim poskytla běžná učebnice zeměpisu, výkladová prezentace či cestovní průvodce, a to přímo od „zdroje“ – člověka, který zde žije, pracuje, cestuje, zkrátka plní si své sny.
Zazněly informace o přírodních krásách oblasti Eibentál, ležící v jihozápadní části Rumunska, nedaleko rumunsko-srbské hranice, zdejší pozoruhodné krajině, populaci, kultuře i tradicích, vzdělávacích možnostech, historii i současnosti zdejšího českého etika. Autorovy autentické fotografie a videa, tipy pro cestovatele, anebo ukázky místní měny či jídla, evokovaly v žácích mnoho zajímavých dotazů, které následně zazněly v diskuzním panelu.
Samotné setkání bylo velmi příjemné, leč čas byl neúprosný. Popřáli jsme tedy panu učiteli šťastný návrat „domů“, nicméně si zároveň všichni přejeme, aby se naše setkání uskutečnilo i v budoucnu. Motivuje totiž žáky k poznání nových krajů, doposud nepoznaného světa, který by mohli v případě jejich zájmu navštívit. Cestování a poznávání nového je totiž důležitou životní investicí.
Beseda

AlPa

Tematické dny v V. B
(7. leden 2018) 

Koncem října jsme se zaměřili na podzim. V českém jazyce jsme si podzim přiblížili pomocí pracovního listu, kde jsme si určili den, kdy podzim začíná, vypsali jsme si typické projevy počasí, co se děje s přírodou a zvířaty, připomněli jsme si podzimní svátky a významné dny. V matematice jsme se věnovali počtům a slovním úlohám, které nám pomáhaly spočítat, kolik podzimní zeleniny a ovoce jsme sklidili, kolik jsme za ni utržili, či jak velké máme zásoby na zimu. Výtvarná výchova se také nesla v podzimním duchu. Děti si z listů a přírodnin vyrobili podzimní stromy, kterými jsme si vyzdobili chodbu.
Poslední školní den roku 2017 na téma ZIMA, VÁNOCE začal uvítáním u slavnostního stolu. Děti si samy přinesly pohoštění a také dárky, které chtěly dát spolužákům. Dárky si žáci uložili pod pěkně nazdobený stromeček. Připomněli jsme si vánoční příběhy z Betléma, zazpívali si, poslouchali známé koledy a nakonec si i rozdali dárečky. Následně měly děti volnou zábavu, která patřila především tanci, hrám, soutěžím, sledování pohádek, ale i návštěvám ostatních spolužáků v jiných třídách.
DaPo

Tematický den Zima a Vánoce - I. A
(7. leden 2018) 

Poslední školní den před Vánoci jsme věnovali zimě a samozřejmě zimním svátkům. Děti si vyrobily vánoční přáníčka a u pojídání cukroví jsme si povídali, jak probíhá Štědrý den v našich rodinách. Potom jsme šli popřát krásné Vánoce i dětem z ostatních tříd, a když jsme se vrátili do třídy, čekalo nás velké překvapení. Děti pod stromečkem našly balíčky od Ježíška, ve kterém byly nejen omalovánky a pastelky, ale hlavně jejich první psací pero, které samozřejmě musely hned vyzkoušet.
Ringo 2017

RaZe

Ringo 2017
(22. prosinec 2017) 

Tradiční zakončení roku na naší škole patří ringu. I v letošním roce se zúčastnilo mnoho družstev 2. stupně, která mezi sebou soutěžila o věcné ceny, ale také o právo být zapsán na pamětní totem. A jak to vše dopadlo? Třetí místo obsadila trojice chlapců ze VII. B – V. Koky, R. Kotlár a V. Kuvik. Na druhém místě skončila smíšená trojice chlapců ze VII. a VIII. A – G. Horvath, M. Bandy a Z. Rác. A kdo zvítězil? Chlapci z IX. A – A. Červeňák, D. Baláž a J. Mizer. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme klidné vánoční svátky a do nového roku vykročení tou správnou nohou.
Ringo 2017

AlPa

II. A - Svět techniky - Jak se staví město…
(20. prosinec 2017) 

Víte, jaký je rozdíl mezi městem a vesnicí? My vlastně ani netušili, jak kdysi města a vesnice vznikala. Všechny otázky nám byly zodpovězeny právě ve Světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic při besedě nazvané „Jak se staví město“.
Počátky nalezneme v dobách, kdy žili králové, kteří stavěli na kopcích hrady obehnané hradbami, aby nepřátelé nemohli snadno hrad napadnout. Pojmy jako klášter, kostel, mlýn aj., nám sice nebyly tak úplně neznámé, ale i tak jsme velmi přivítali možnost, dozvědět se něco navíc. Návštěva Světa techniky byla příjemným zpestřením předvánočního času.
Jak se staví město

MaSk

II. A - Cesta do Betléma
(19. prosinec 2017) 

Magda a Honza nám dnes přišli povyprávět biblický příběh Josefa a Marie z Nazaretu, kteří putovali do Betléma, aby splnili příkaz císaře Augusta – sečíst lid. Jako odpočinek po dlouhé cestě, jim byla nabídnuta stáj pro dobytek za branami města. Marie zde porodila miminko, kterému dali jméno Ježíšek.
My jsme symbolicky předali přáníčka Ježíškovi a popřáli si krásné Vánoce. Připomněli jsme si, že zdraví a štěstí jsou opravdu to nejcennější. Také jsme se dozvěděli, že opravdové přátelství je skutečný dar. Na závěr nás Honza naučil písničku o hvězdičce.
O Vánocích

MaSk

Vyrobme si kuchyňské prkénko
(prosinec 2017) 

V předvánoční čas vyrazili žáci 6. až 9. třídy do Světa techniky. Zúčastnili se programu „Kuchyňské prkénko“. Tento program je městem Ostrava realizován pro žáky ostravských základních škol zdarma. A tak si i naší žáci mohli vyrobit dáreček pro maminku k Vánocům úplně sami. Vyzkoušeli si práci s pilkou, rašplí a pilníkem. Nakonec si hotové prkénko ozdobili vypalováním.
Ve Světě techniky

mix

Vánoce v knihovně - II. A a III. A
(15. prosince 2017) 

Těšíme se a radujeme se z příprav před Vánocemi. Pečeme cukroví, zapalujeme první svíčky na adventním věnci, děláme si vánoční výzdoby. A tak jsme v předvánočním čase, tzv. adventu, zavítali opět do knihovny, kde nás čekala spousta překvapení k tématu Vánoce. Dozvěděli jsme se o nových, pro nás ještě neznámých, tradicích. Vyráběli jsme andělíčky, které si každý může pověsit na svůj vánoční stromeček, vymalovali jsme si také malovánku.
Vánoce v knihovně

MaSk

Matematiký kroužek v STC
(15. prosince 2017) 

Žáci matematického kroužku navštívili Svět techniky v Dolní oblasti Vítkovic. Zúčastnili se programu „Roboti v našem životě“. Po úvodní přednášce mohli sami postavit vlastního robota z Lega Mindstorms. V další části hodiny se ho učili programovat. Nejdříve tak, aby se robot otáčel na místě. Nakonec zvládli i složitější úlohy, kdy musel robot reagovat na překážku v cestě, nebo měnit směr podle barvy. Na závěr své návštěvy Světa techniky si žáci mohli prohlédnout některé expozice.
MK Roboti

EvCh

Učeň, středoškolák, vysokoškolák
(15. prosince 2017) 

Žákům IX. A třídy letos končí povinná školní docházka. S obtížnou volbou jim napomohla návštěva výstavy „Učeň, středoškolák, vysokoškolák 2017“, která již tradičně probíhala na Výstavišti Černá louka. Žáci se mohli poptat na požadavky jednotlivých středních škol a na možnosti uplatnění po jejich vystudování.
Devítka na výstavě

EvCh

Tematický den v II. A – Podzim
(15. prosince 2017) 

Tento den jsme věnovali jednomu z ročních období, které právě probíhá, a tím je podzim. Krásné barvy v přírodě, pouštění draků, sběr posledních plodů, které ještě na stromech zůstaly a v neposlední řadě sběr kaštanů a žaludů pro zvířata v lese na zimu, i pro výrobu zvířátek. Ve výuce jsme se tomuto obdobím věnovali ve všech předmětech. V matematice jsme se učili sčítání s přechodem přes desítku, vytvářeli jsme slovní úlohy s využitím kaštanů, žaludů a listů. V českém jazyce jsme rozvíjeli slovní zásobu tak, že jsme hráli didaktické hry s využitím prvků, které patří k podzimu, v estetické výchově a v pracovních činnostech jsme vyráběli společnou práci, kterou jsme nazvali "Podzim".
Podzim v II. A

MaSk

Návštěva knihovny – II. A
(15. prosince 2017) 

Pátráme s detektivem Vrťapkou
Poznávali jsme se s detektivy a padouchy. Pomáhali jsme řešit případy detektiva Vrťapky a jeho kamarádů. Na závěr jsme si vyrobili škrabošku padoucha Zlokrta.
MaSk

Jak dostat tatínka do školy aneb třídní schůzky…
(5. prosince 2017) 

Každý rok se potýkáme s malou účastí našich rodičů na třídních schůzkách, které pořádáme jen 3x za rok. Žákům píšeme do žákovské knížky informace, ve který den a hodinu se třídní schůzky konají už na začátku školního roku. Před samotnými schůzkami jim opětovně připomínáme, že mají rodičům tyto schůzky připomenout. Bohužel, zájem o třídní schůzky, neboli informovat se o prospěchu a chování svého dítka, není ze strany rodičů velký zájem. Dozvídáme se, že jsou rodiče v odpoledních hodinách v práci, např. na odpolední směně, nebo mají brigádu, jsou nemocní či mají pochůzky po úřadech apod.
Vyhlásili jsme tedy soutěž o nejlepší třídu, ve které se zúčastní třídních schůzek co nejvíce rodičů. A kdo se stal vítězem? 1. A! V těsném závěsu, na druhém místě, byla 2. A. Na třetím místě se umístila 9. A! Třídám gratulujeme, nicméně doufáme, že se na příští třídní schůzky, které se budou konat 11. ledna 2018, dostaví více rodičů než pouhých 44!!! Nechejme se překvapit…
JaNo

Výtvarná soutěž
(30. listopadu 2017) 

Školní výtvarná soutěž na téma Svět filmů a pohádek se konala ve středu 22. listopadu 2017 v prostorách výtvarné třídy. Tentokrát se zúčastnilo celkem 21 dětí z prvního i druhého stupně. Již tradičně se soutěžilo ve třech kategoriích, výsledné práce všech dětí jsou k vidění v prostorách školy. Každý výherce održel diplom a malý dárek, který byl pořízen díky dotaci Statutárního města Ostrava v rámci realizace projektu Volnočasové aktivity pro žáky ZŠ Gebauerova, Ostrava. Bližší informace v záložce Projekty.
Letošní soutěž tedy dopadla takto:
I. KATEGORIE 1.- 3. ročník
  • 1. místo ROBERT FONTI (III. A)
  • 2. místo STEFANIE GAJDOVÁ (II. A)
  • 3. místo LADISLAV GECI (I. A)

II. KATEGORIE 4.- 5. ročník
  • 1. místo MARCEL ČERVEŇÁK (V. B)
  • 2. místo TEREZA IŠTOKOVÁ (IV. A)
  • 3. místo MICHAELA KOVÁŘOVÁ (IV. A)

III. KATEGORIE 6.- 9. ročník
  • 1. místo VLADISLAV KUVÍK (VII. B)
  • 2. místo KRISTÝNA IŠTOKOVÁ (VIII. A)
  • 3. místo KEVIN ČONKA (VII. A)


Vv soutěž

JiOn

Linoryt (VII. B)
(13. listopadu 2017) 

V pondělí 13. listopadu využila třída VII. B možnost navštívit vzdělávací program ve Velkém světě techniky a vyzkoušet si grafickou techniku linoryt.
V úvodu si část žáků vytvořila vlastní návrh obrazu a část vybrala z nabízených vzorů. Poté již všichni kopírovali obrázek na lino a pak jej do něj opatrně vyryli vhodným dlátem. Vybrali si správnou barvu, kterou válečkem přenesli na lino a v lisu pak obtiskli svůj výtvor na papír.

Linoryt

RoKr

Podzim (I. A)
(16. listopadu 2017) 

Čtvrtek 16. 11. věnovala I. A podzimu. Nejprve jsme si zopakovali podzimní barvy, abychom si připravili podklad pro naši podzimní práci. Na mokrý výkres jsme vpíjeli vodové barvy v podzimních tónech. Než nám výkresy uschly, měli jsme čas si zopakovat znaky podzimu, počasí, události v přírodě, svátky i možnosti podzimní zábavy venku. Naše práce pokračovala vybarvením ježka a ovoce. Použili jsme suché pastely, které děti rozmazávaly prsty, což se jim velmi líbilo. Podle toho také vypadaly jejich ruce, u některých i oblečení. Po nalepení ježečka na již suchý výkres jsme potřebovali skutečně hodně času na uvedení třídy do původního stavu.

I. A

RaZe

V knihovně (II. A)
(14. listopadu 2017) 

Zvířátka již od pradávna patří k lidem, od dob kdy lidé začali chovat zvířata na farmách pro účely obživy, dále pak zoologické zahrady, aby se se zvířaty, i s těmi které u nás nežijí, seznámili,....
V knihovně jsme se tentokráte seznámili s žánrem Bajky, kde vystupují právě zvířátka a mají vlastnosti lidí. Lev a myš, dva protiklady. Lev hlasitý, velký a silný. Myš tichá, malá a slabá. Jenomže v této bajce malá a slabá myška zachránila a vysvobodila lva , právě když ho lovci zajali. Od té doby se z nich stali nerozluční přátelé.

II. A

MaSk

Linoryt (VII. B)
(13. listopadu 2017) 

V pondělí 13. listopadu využila třída VII. B možnost navštívit vzdělávací program ve Velkém světě techniky a vyzkoušet si grafickou techniku linoryt.
V úvodu si část žáků vytvořila vlastní návrh obrazu a část vybrala z nabízených vzorů. Poté již všichni kopírovali obrázek na lino a pak jej do něj opatrně vyryli vhodným dlátem. Vybrali si správnou barvu, kterou válečkem přenesli na lino a v lisu pak obtiskli svůj výtvor na papír.

Linoryt

RoKr

DNA – nositelka minulosti a budoucnosti (VIII. A, IX. A)
(7. listopadu 2017) 

Žáci VIII. A a IX. A. třídy navštívili v říjnu program Světa techniky DNA - nositelka minulosti i budoucnosti. Nejdříve si zopakovali, co vše vědí o DNA, a v následující praktické části měli možnost extrahovat DNA z banánu. Všem se extrakce DNA zdařila, vysloužili si i velkou pochvalu od lektorky. Na závěr poskládali DNA z želatinových bonbonů. Pak z laboratoře zamířili do expozic a zahráli si na moderátory televizních zpráviček a počasí.

DNA

EvCh

Sv. Václav a Pozóór, start! (V. A)
(20. října 2017) 

Žáci V. A navštívili besedu o sv. Václavovi v centru Don Bosco. Zábavnou formou získali nové poznatky o českém světci, uvědomili si, proč 28. září slavíme státní svátek. Připravený program byl poučný a pro naše žáky velmi přínosný.
Ve středu 4. října se zúčastnili sportovní akce POZÓÓR, START! v Středisku volného času na ul. Ostrčilova. Pro žáky byly připraveny tradiční i netradiční sportovní disciplíny, které si rádi vyzkoušeli. Žáky nejvíce zaujal hooping, skákání přes gymnastická švihadla a střelba z luku. Všichni si sportovní dopoledne užili a těší se na další akci.

Podzim V. A

LePo

The Action - IX. A
(12. října 2017) 

Žáci IX. A třídy navštívili 12. října multimediální preventivní show The Action New Generation, která se konala v Domě kultury města Ostravy. Představení plné hudby, světelných efektů, tance a skutečných příběhů skutečných lidí varovalo netradiční formou před hazardováním s vlastním životem. Další informace o této show si můžete přečíst na stránce theaction.cz.


EvCh

Začínáme ve Světě techniky
(12. září 2017) 

V úterý 12. září se žáci VIII. A a IX. A třídy vydali do Světa techniky. Tentokrát nebyly hlavním cílem expozice, ale program „Živá knihovna povolání“. V prostoru expozic byly rozmístěny stánky patřící jednotlivým středním školám, ale i několika firmám nebo Policii ČR. Zde si žáci mohli vyzkoušet některé z nabízených činností. Podrobnější informace ke zvoleným oborům pak mohli získat v Kinosále a Divadle vědy.
A protože ve Světě techniky se nám líbilo, vyrazili žáci VIII. A třídy ve středu 13. 9. opět do Dolní oblasti Vítkovic, tentokrát „zahrát si“ na hrdiny se superschopnostmi , kteří musí otevřít Kryt č. 17.

Živá knihovna povolání

EvCh
© 2008 Základní škola, Gebauerova 8, Ostrava - Přívoz, tel.: 596 134 328, mobil: 731 152 658