Archiv - akce školy > 2017/18 - Ibsenova

Oslava Dne Romů
(3. května 2018)

Proč Mezinárodní den Romů připadá na den 8. 4.? V tento den se roku 1971 konal u Londýna první kongres Mezinárodní romské unie. V uctění jejich památky se od roku 1990 slaví Den Romů a od té doby je uznáván vládami vyspělých států a světovými institucemi.
I naši žáci oslavili tento svátek v pátek 13. dubna. V tělocvičně patřilo hlediště rodičům, zákonným zástupcům a přátelům školy, zatímco jeviště sloužilo k předvedení zábavného programu našich žáků. Vedle romských písní zazněly i písně české, milovníci hudby si přišli na své vystoupením dvou saxofonistů ze 7. třídy, nechyběla ani taneční skupina Ĺuluďori a v závěru zahrála 4 členná hudební skupina složená z našich žáků. Jako hosté přišli zatancovat chlapci a dívky ze Základní školy Přemysla Pittra.
VěMa

Pan Citrónek z Ovocentra
(24. ledna 2018)

Dne 12. ledna se žáci prvního stupně zúčastnili výukového programu, který zaštítil projekt "Ovoce do škol". V prostorách tělocvičny byly děti hravou formou poučeny o tom, jak předejít chřipce a nachlazení a jak posílit svou imunitu. Dozvěděly se, jaké vitamíny v sobě ukrývá jablíčko, cibule či česnek, a své nově získané vědomosti si žáci ihned prověřili v lehkých kvízech, kde za správné odpovědi získali malé odměny.

RoTa

Čtvrťáci a páťáci opět v knihovně
(24. ledna 2018)

Knihovnická lekce byla tentokráte zaměřena na znalostech přísloví, jež jsou součástí lidové slovesnosti. To, že přísloví vychází ze zásad mravoučné povahy, si mohli někteří žáci vyzkoušet svým hereckým vystoupením a diváci měli uhádnout obsah některého z nich. V samotném závěru lekci doplnila nová pracovnice knihovny, paní Bohdana Římanková, uvedením krátkého animovaného filmu. Potěšením pro třídní paní učitelku Ondrisovou i paní asistentku Vaculovou bylo vyřčení pochvaly za chování našich žáků.
V knihovně

DaOn

Vánocemánie 2017
(9. ledna 2018)

Adventní čas je doba radostného očekávání, rozjímání a přípravy na Vánoce. V příjemné atmosféře a ve vánočně vyzdobené tělocvičně se ve čtvrtek 21. prosince 2017 uskutečnila oslava blížících se Vánoc, na které si naši žáci připravili pásmo věnované adventním a vánočním zvykům a tradicím.
Žáci nižších ročníků pod taktovkou svého třídního učitele s asistentem pedagoga ve svých pásmech zarecitovali, zazpívali vánoční písně a koledy, zatancovali, starší žáci a žákyně se předvedli nejen jako tanečníci, ale i jako sólisté ve zpěvu a hrou na hudební nástroje.
Velká radost nastala při vyhlášení o nejkrásnější stromeček a výzdobu třídy. Vítězství o nejhezčí výrobek získala společně IV. a V. třída, nejhezčí výzdobu měla třída III.
Na závěr akce proběhla diskotéka, na jejímž konci si všichni společně popřáli krásné Vánoce.
Vánocemánie

VeMa

(15. prosince 2017)

Mikulášská nadílka
(11. prosince 2017)

V úterý 5. prosince 2017 přišel na naši školu Mikuláš s čertem. Mikulášské nadílky se zúčastnili žáci nultého až třetího ročníku. Děti si pro Mikuláše a čerta připravily básničky a písničky. Poté jim byla rozdána čokoládová nadílka. Po skončení nadělování si děti v tělocvičně zatančily v maskách. Mikulášská nadílka je zachycená na přiložených fotografiích.
Mikuláš

Den s ilustrátorem
(4. prosince 2017)

Obrázky ilustrátora Adolfa Dudka znají děti z časopisů, knížek i obalů cédéček. S dětmi naší školy se 20. listopadu 2017 setkal v tělocvičně na Ibsenově ulici, kde si pro ně připravil výtvarnou show. O legraci a smích tam rozhodně nebyla nouze.
Tato show byla zaměřena na zdolání výtvarné činnosti, i když člověk nemusí být malířem. Výtvarník chtěl děti přesvědčit o tom, že kreslení není tak těžké a že nám ke kreslení stačí pouze základní geometrické tvary a ořezaná tužka. Vyzkoušel s nimi kresbu starší a mladší osoby, postavy, krajiny a města. Setkání zakončil malířskými hádankami.
V samotném závěru pořadu ilustrátor řekl, že z těch dětí jde obrovské množství energie a to ho zpětně nabíjí. Proto ho malování s dětmi baví.
Den s ilustrátorem

VeMa

Oříšek hledá talent
(27. listopadu 2017)

Naše dívky z tanečního kroužku „Luluďori“ dne 23. 11. 2017 reprezentovaly naši školu na soutěži „Oříšek hledá talent“. V této soutěži vybojovaly 3. místo v taneční kategorii. Kromě tohoto úspěchu ještě Renáta Ondičová a Vanesa Žigová získaly zvláštní ocenění za originální pěvecké a taneční vystoupení.
Děvčatům i vedoucímu tanečního kroužku gratulujeme!!!

Příspěvek na aktivity kroužku byl poskytnut Statutárním městem Ostrava v rámci realizace projektu Volnočasové aktivity pro žáky ZŠ Gebauerova, Ostrava. Bližší informace v záložce Projekty.
MiBi

Terne Čercheňa
(9. listopadu 2017)

Dívky naší školy, které jsou členkami tanečního kroužku „Luluďori“, se dne 21. 10. 2017 zúčastnily soutěže Terne Čercheňa, kterou pořádal Dům dětí a mládeže Hranice.
V soutěži získaly krásné 2. místo z celkového počtu 38 soutěžících. Děvčatům i vedoucímu tanečního kroužku gratulujeme!!!

Terne Čercheňa

Návštěva Salesiánského střediska
(říjen 2017)

U příležitosti Dne české státnosti navštívila dne 21. 9. 2017 čtvrtá a pátá třída salesiánské středisko DON BOSCO v Ostravě. Historii českého národa a postavu svatého Václava přiblížili žákům pan Alan a paní Marie, kteří svou prezentací a výkladem všechny přítomné zaujali.

Sv. Václav