Archiv - estetika > Akce estetiky 2010/11


Máme rádi vitamíny...
(24. září 2010) [ fotky ]

Nastrouháme mrkvičku a jablíčko, zakápneme citronem, malinko přisladíme a promícháme. Rozdělíme do misek a recept na mrkvový salát je na světě! Dobrou chuť!

A to děti zvládly úplně samy. Šikulky! Jak jim chutnalo, posuďte sami...

ivon

Rožnov – návštěva Dřevěného městečka
(22. října 2010) [ fotky ]

Jsou místa, která by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. K takovým místům patří i Dřevěné městečko – nejstarší a nejnavštěvovanější areál Valašského muzea v přírodě.

A tak jsme se, my všichni z estetiky, domluvili a na takový výlet vydali. S veselou náladou, plnými batůžky a očekáváním, jaké to asi bude, jsme se v pátek ráno sešli před školou. Cestu autobusem jsme zvládli za zpěvu písniček, pozorováním podzimní přírody a volně se pasoucích oveček, koníků a srnek.

Rožnov nás přivítal pořádnou zimou. Než jsme však stihli posvačit, ukázalo se sluníčko a my jsme vyrazili na prohlídku. Děti si domečky prohlížely se zaujetím a byly překvapené, jak chudě kdysi lidé žili. Celou prohlídku jsme zakončili odpočinkem ve Valašské kolibě, kde jsme si nakoupili preclíky a frgále.

Cesta domů byla plná dojmů a zážitků. Někteří pod vlivem čerstvého beskydského vzduchu usnuli, ale našli se i takoví, kteří štěbetali až ke škole. A ani malé „blinkací“ příhody cestou, skvělou náladu z výletu, nepokazily...

ivon

Tvůrčí dílny s rodiči
(5. listopadu 2010) [ fotky ]

Podzim vždy sváděl k tvořivosti - svou barevností i nepřeberným množstvím přírodního materiálu. A tak jsme toho využili, pozvali rodiče a spolu s dětmi upustili uzdu své fantazie. Pod rukama dětí i rodičů vznikaly nádherné podzimní dekorace, bramboroví ježci, nejrůznější postavičky Podzimáčků či létající dráčci.

Opravdu se bylo na co dívat. A věřte nebo ne, jak rádi jsme se, my dospěláci, vrátili do svých dětských let...

ivon

Dárečky pro Prahu
(20. listopadu 2010) [ fotky ]

17. 11.2010 proběhla v Praze konference účastníků projektu Jak úspěšně překonávat handicapy prostředí. Během hodin estetické výchovy jsme s dětmi vyráběli vánoční dárečky, které jsme na konferenci předali. Tyto dárky byly určeny k výzdobě vánočního stromečku na konferenci a také k prodeji.

Malá ukázka tvorby je od dětí z 0.A a 3.A.

ivon

Vánoční vystoupení na náměstí
(6. prosince 2010) [ fotky ]

Jak už se stalo tradicí, děti z estetické 0. a 3. třídy měly své další vystoupení na vánočně vyzdobeném náměstí v centru Ostravy. Se svým pásmem vánočních koled, písní i básniček předvedly, že opravdu umí. Jako andílci i nezbední čertíci.

Chcete-li zažít tu skvělou atmosféru, přijďte se na nás podívat v pondělí 20. prosince v 15:30 hodin na Masarykovo náměstí. Znovu ukážeme, že vše děláme s láskou.

ivon

Mikuláš ve škole
(6. prosince 2010) [ fotky ]

Soubor ./texty/estetika_10-11/text_Mikulas_skola.html s textem článku nenalezen.
ivon

Akademie
(17. dubna 2011) [ fotky ]

Dne 15. 4. proběhla AKADEMIE ZŠ Gebauerova a ZŠ Karasova. Pro třetí a čtvrté třídy jsme připravili ŠKOLNÍ PĚTIBOJ a pro ostatní třídy různé soutěže, zpívání a tančení. Školního pětiboje se zúčastnili tři třídy a po tuhém boji vyhrála 4.A ze ZŠ Gebauerova. Na druhém místě skončila 3.A ze ZŠ Gebauerova a na třetím místě kombinovaná třída 3. a 4. ze ZŠ Karasova. Dětem se sportovní mače moc líbily, bojovali se zaujetím a vervou. Po tomto klání žáci 3.A. naší školy zazpívali a ještě na závěr zatančili. Na konec si zatančili všichni žáci obou škol. Tento den se vydařil a spokojení byli všichni.

jm
© 2008 Základní škola, Gebauerova 8, Ostrava - Přívoz, tel.: 596 134 328, mobil: 731 152 658