Velikonoce se kvapem přiblížily, tudíž ani sedmička nelenila a vydala se opět za poznáním. Tentokráte do Ostravského muzea na Masarykově náměstí, kam 22. března zavítala. A co že ji tam vlastně čekalo?
Kromě besedy o velikonočních zvycích, tradicích či krajových odlišnostech nejvýznamnějších křesťanských svátků, také praktický workshop, kde se vyráběl velikonoční závěs v podobě zajíčka pro rodiče. V rámci exkurze sedmáci také nahlédli do přírodovědných expozic muzea, které představují „živou“ i „neživou“ přírodu Ostravska – geologickými exponáty počínaje, přes nejstarší archeologické nálezy z období mladšího paleolitu z vrchu Landek, až po expozici živé přírody a krajiny Ostravska, kde se žáci interaktivní formou seznamovali s krajinou, rostlinstvem a živočichy v našem blízkém okolí konče.
Jelikož se v muzeu konala také výstava „Počátky lyžníků v Beskydech“ mapující počátky lyžování v oblasti Beskyd a představující rozsáhlou sbírku lyží všeho druhu, saní nebo vybavení do mrazivých pustin, ale také unikátní historické fotografie ze soukromých archivů i další zajímavé exponáty, např. expediční saně polárních výprav nebo tzv. jasénkové lyže. Žáci mohli vidět i medaile, poháry a sportovní vybavení skokanských legend Jiřího Rašky a Jiřího Parmy, reprezentantů ve skoku na lyžích.
Během zpáteční cesty se holky a kluci podívali na fotografickou výstavu o budování Ostravy ve 2. polovině 20. století, kde se snažili rozpoznat místa, která jsou s naším městem tradičně spojena, např. areál Dolní oblasti Vítkovic, Porubský Oblouk, ostravské centrum a mnohé další. Zajímavý den pak zakončili procházkou historickým centrem města a kolem řeky Ostravice se vrátili zpět do školy. Byl to prima den!
Akce se uskutečnila v rámci projektu Překonáváme handicapy prostředí.